• Relacje z wydarzeń

Trening biznesu na UMK w Toruniu

Od 2023 roku Żabka Polska Sp. z o.o. oraz Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu podjęły współpracę w obszarze budowania postaw przedsiębiorczych i proinnowacyjnych wśród członków środowiska akademickiego. Nasz pierwszy kontakt miał miejsce podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w listopadzie 2023 roku, gdzie obie strony czynnie brały udział w wydarzeniach wspierających przedsiębiorczość w Polsce poprzez łączenie współpracy nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Współpraca Studium Przedsiębiorczości z UMK w Toruniu. Warsztat, Trening biznesu.
Trening Biznesu na UMK | Studium Przedsiębiorczości

Kolejny etap naszej współpracy to organizacja zajęć dla studentów w ramach akademickiego inkubatora przedsiębiorczości „Trening Biznesu” przeprowadzonego w ramach Studium Przedsiębiorczości Żabka. Opiekunem naukowym po stronie Uczelni został dr Mariusz Lewandowski Koordynator Wydziałowego Centrum Współpracy z Biznesem BIZNESHUB UMK.

Naukę podjęło 15 studentek z kilku roczników Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK, w większości z kierunku Komunikacja i psychologia w biznesie. Wszystkie studentki aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Managera ds. Szkoleń Rozwojowych w Żabka Polska Jacka Urbańskiego, który od wielu lat prowadzi szkolenia dla firm. Jego specjalizacja to szkolenia z kompetencji menadżerskich dla szefów, z obszaru sprzedaży dla handlowców oraz dla managerów zarządzających sprzedażą. Jak sam o sobie pisze „wiele radości sprawia mu wydobywanie z ludzi tego co najlepsze prowadząc szkolenia z efektywności osobistej”. Jacek Urbański jest także absolwentem UMK.

Kurs składał się z 4 całodziennych sesji zajęć. Łączył teorię z praktyką co zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestniczki kursu.

Zajęcia prowadzone przez Jacka Urbańskiego dotyczyły obszaru umiejętności miękkich w sprzedaży i były to:

  • Mózg uwielbia historie. Jak storytelling wpływa na decyzje klientów?
  • Skuteczna komunikacja w biznesie. ©Mindsonar – poznaj strategię podejmowanie decyzji.
  • Tożsamość w biznesie. Jak dotrzeć do klienta i wyróżnić się od konkurencji?

Jedną z czterech części inkubatora „Socialmedia – jak budować markę osobistą w Internecie” prowadziła Ada Latańska Talent Acquisition Manager w Żabka Polska Sp. z o.o. i jednocześnie specjalistka w zakresie komunikacji internetowej z ogromnym doświadczeniem.

Kurs „Trening biznesu” zakończyliśmy w dniu 18.04.2024. Tego dnia odbyły się ostatnie zajęcia oraz wręczenie certyfikatów ukończenia kursu wszystkim 15 uczestniczkom. 

Skip to content